Na tej Jazz Campingu pojawili się m.in. : Zbigniew Namysłowski (wieloletni dyrektor muzyczny festiwalu), Janusz Muniak, Sławomir Jaskułke, Robert Murakowski, Jacek Kochan, Marian Pawlik, Jerzy Bartz, Piotr Schmidt i Jacek Namysłowski.
Image
Przyjechała także grupa utalentowanych studentów kierunku jazzowego z Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod opieką znanego saksofonisty- Tomasza Pruchnickiego. Pierwsze poniedziałkowe nocne jam-session zainaugurowali weterani Campingów- Zbigniew Namysłowski i Janusz Muniak.

Do liderów - w miarę docierania na Kalatówki dołączali pozostali muzycy. Jamowanie trwało do bardzo późnych godzin nocnych. Wtorek należał zdecydowanie do Roberta Murakowskiego, który oczarował publikę swoją grą na trąbce sekundowany przez młodych jazzmanów w tym szczególnie wyróżniającego się grą na organach Hammonda Kajetana Galasa.

Na półmetku festiwalu , muzycy jazzowi spotkali się na wielkim jam session z góralami. Połączenie muzyki góralskiej i jazzu to unikat na skalę światową. Zarówno jazzmanów jak i górali łączy zamiłowanie do muzykowania, improwizacji i czerpanie radości z grania. I tę właśnie pasję mieli okazję obserwować licznie zgromadzeni melomani, którzy wybrali się w środowy wieczór na Kalatówki. Czwartkowy jam to popisy młodego ambitnego pokolenia muzyków- wspomagani przez uznanych artystów średniego pokolenia pod dyskretnym acz czujnym okiem i uchem Liderów- Zbigniewa Namysłowskiego i Janusza Muniaka.
W piątek Kalatówki od samego rana rozbrzmiewały muzyką- rytm campingowego dnia wyznaczały przygotowania do sobotniego koncertu galowego. Dodatkowo, przy fantastycznej pogodzie, organizatorzy zaprosili całą kalatówkową rodzinę jazzową na wspólne zdjęcie w plenerze. Sobotni koncert, sprawnie poprowadzony przez Marcina Rumińskiego zgromadził dużą rzeszę melomanów, którzy w późny wieczór wybrali się na spacer na Kalatówki. Na scenie pojawili się wszyscy muzycy uczestniczący w festiwalu, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom muzyczny.
Image
Image
Image

WEJŚCIÓWKI
JAZZ CAMPING KALATÓWKI


PROGRAM JAZZ CAMPINGU 2023

 • Poniedziałek (25 września)
  godz. 20:00
  Inauguracyjne jam session

 • Wtorek (26 września) godz. 20:00
  Jazz i Górale

 • Środa (27 września) godz. 20:00
  Jam session

 • Czwartek (28 września) godz. 20:00
  „W to mi graj” koncert pamięci Zbigniewa Namysłowskiego

 • Piątek (29 września) godz. 20:00
  Jam session

 • Sobota (30 września) godz. 20:00
  Koncert finałowy