Skitury i szkolenia lawinowe

Wędrówki narciarskie z przewodnikiem to sposób na wspaniałe, zimowe wycieczki w Tatrach. Niezapomniane zjazdy z ośnieżonych szczytów, z dala od zatłoczonych wyciągów i tras narciarskich. Do poruszania używane są narty
z wiązaniami turowymi, podklejone fokami, które umożliwiają podejścia, w czasie jazdy zachowują się jak typowe narty zjazdowe.

Proponujemy:

- weekendy skiturowe – dwudniowe wycieczki narciarskie

- skitury Tatry – pięciodniowe przejście narciarskie od Tatr Zachodnich po Tatry Wysokie

- skitury na zamówienie – termin i program do ustalenia

Kalatówki to doskonała baza wypadowa dla miłośników coraz popularniejszych wypraw na rakietach śnieżnych. Można u nas także uczestniczyć w szkoleniach lawinowych z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Zimą przy sprzyjających warunkach śniegowych funkcjonuje przy Hotelu Centrum Lawinowe Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Centrum otwarte jest dla wszystkich chętnych  od świtu do zmierzchu. Dodatkowo w każdą sobotę i niedzielę (aż do zejścia pokrywy śniegu) w godzinach 10–15 na Kalatówkach można odbywać ćwiczenia pod okiem przeszkolonych wolontariuszy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wyposażeni także w dwa zestawy lawinowe (detektor, sonda, łopatka), prezentują działanie centrum, pomagają w treningu, a w razie potrzeby udostępniają sprzęt (detektor, sonda, łopatka) do treningu osobom, które go nie posiadają.

 

Zapraszamy na obozy skiturowe organizowane na Kalatówkach przez Skitourowe Zakopane:

http://skitourschool.pl/portfolio/9-11-02-18/

http://skitourschool.pl/portfolio/23-25-02-18/

http://skitourschool.pl/portfolio/09-11-03-18/

http://skitourschool.pl/portfolio/23-25-03-18/